FORUMALMANYA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUMALMANYA

2009 Full Program Arsivi, En Yeni Müzikler, Dini Konular, Cep Telefonu Programlari, Edebiyat, Hint Fimleri indir, Crack, Serial, Siyaset, Politika, Aile ve Yasam, Magazin, Insan Sagligi, Egitim ve Ögretim, Küresel isinma

KapıAnasayfaGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

TULUMBA TATLISI

YazarMesaj
Admin
Admin
Admin

Erkek

TULUMBA TATLISI Empty
MesajKonu: TULUMBA TATLISI   TULUMBA TATLISI Icon_minitimeC.tesi Ağus. 09, 2008 11:43 pm

Yeşil Mutfak

2/4/2007 - TULUMBA TATLISI

TULUMBA TATLISI Yesilmutfak_IMG_7362

Malzemeler:

200 gram su

125 gram un

50 gram tereyağı

3 adet yumurta

Şerbeti için;

3 bardak su

500 gram şeker

½ limon suyu

Kızartmak için;

2 bardak sıvı yağ

Yapılışı:

1. Suyu , şekeri ve limon suyunu tencereye koyup 5 dakika kaynatın.Bir tencereye suyu ve tereyağını koyun.Kaynadığı zaman unu ilave edin.Tahta kaşıkla karıştırarak hamur haline gelene kadar 5 dakika pişirin.Hamuru bir tepsiye alın.Soğumaya bırakın.Soğuduğunda yumurtaları tek tek kırarak yoğurun.Evinizde tulumba tatlısı sıkacağı yoksa benim gibi yapabilirsiniz.

Hamuru geniş ve tırtıklı uç takılmış büyükçe hamur torbasına doldurun.

2. Büyük bir tavaya bolca yağı koyun.Yağ soğuk iken hamur torbasından tatlıları dökün.Yağı ocağa koyun ve tatlıları kızartmaya bırakın.Delikli kepçe ile sürekli karıştırın ki her tarafı bir kızarsın.Kızaran tatlıları soğuk şerbetin içine atın.Tekrar yağa hamur dökmeden önce lütfen yağın altını kapatın.Ilıdığı zaman tekrar kızartma işlemine devam edin.

3. Soğuk şerbetin içinde 20-25 dakika bekletin, arada karıştırın.Bütün hamurlar şerbeti çeksin.Yine delikli kepçe ile çıkarıp servis tabağına koyun. Durdukça güzelleşir.Hani üzerine’de kaymak pek yakışır.

http://forumalmanya.eniyiforum.net

TULUMBA TATLISI
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» tulumba tatlisi