FORUMALMANYA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUMALMANYA

2009 Full Program Arsivi, En Yeni Müzikler, Dini Konular, Cep Telefonu Programlari, Edebiyat, Hint Fimleri indir, Crack, Serial, Siyaset, Politika, Aile ve Yasam, Magazin, Insan Sagligi, Egitim ve Ögretim, Küresel isinma

KapıAnasayfaGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

İNCİRLİ ÇÖREKLER

YazarMesaj
Sebahat

İNCİRLİ ÇÖREKLER Empty
MesajKonu: İNCİRLİ ÇÖREKLER   İNCİRLİ ÇÖREKLER Icon_minitimePaz Ağus. 31, 2008 8:16 pm

İNCİRLİ ÇÖREKLER Incirlicorek
İNCİRLİ ÇÖREKLER

1 paket yaşmaya1,5 su bardağı ılık su1 çay bardağı sıvı yağ3 yemek kaşığı toz şeker
1/4 paket margarin
1 tatlı kaşığı tuz1 çay kaşığı mahlep

1 yumurta sarısı (üzeri için)4 su bardağı un
Kayısı ve incir reçeli ya da kompostosu
*Ilık su içine şekeri ve mayayı koyup eritelim ve diğer malzemeleri de ekleyip ( Unu yavaş yavaş aldığı kadar koyalım, az gelirse ilave edelim, sadece ele yapışmasın yeter, ÇOK yumuşak bir hamur olması gerekiyor)yoğuralım.
*Ağzını kapatıp mayalanmaya bırakalım.
* 2 misli kabarınca tepsiye yuvarlak şekil vererek dizelim.
*Tepside biraz daha mayalanması için bekletelim. Mayalanınca üzerine yumurta sarısı sürelim ve birer adet
susuz reçel ya da komposto tanesi koyalım(kuru inciri ve kayısıyı az suda şekerle de haşlayabilirsiniz)
*200 derece fırında pişirelim.
*Fırından çıktıktan sonra (ben file fıstık da serpiştirdim ,renk uyumu çok hoş oluyor) yumuşaması için üzerini bir bezle örtelim.

İNCİRLİ ÇÖREKLER
1 sayfadaki 1 sayfası