FORUMALMANYA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUMALMANYA

2009 Full Program Arsivi, En Yeni Müzikler, Dini Konular, Cep Telefonu Programlari, Edebiyat, Hint Fimleri indir, Crack, Serial, Siyaset, Politika, Aile ve Yasam, Magazin, Insan Sagligi, Egitim ve Ögretim, Küresel isinma

KapıAnasayfaGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Torrent dünyasına bir şok daha

YazarMesaj
Admin
Admin
Admin

Erkek

Torrent dünyasına bir şok daha Empty
MesajKonu: Torrent dünyasına bir şok daha   Torrent dünyasına bir şok daha Icon_minitimeÇarş. Tem. 09, 2008 1:41 pm

Torrent dünyasına gelen yasakların ardı arkası kesilmiyor. Torrent Malezyada'da yasaklandı.
Malezya hükümeti, geçtiğimiz günlerde ülkedeki BitTorrent sunucularının bir an önce kapatılmasını istedi.

Alınan bu ani karardan sonra sitelerin pek çoğu hizmetini durdurmak zorunda kaldı. Bu sabah TorrentFreak ile temasa geçen bir yönetici bu konuda şunları kaydetti: "Malezya hükümeti, tüm torrent web sitelerinin bugün itibariyle kapatılması yönünde bir karar aldı ve bu ben ve benim gibi sunucu sahibi pek çok kişi için gerçekten şok bir gelişme."

Bu haberler, ilgili kişi ve yöneticilere e-mail aracılığıyla bildirildi. Söz konusu e-mail, yöneticilere Copyright Act 1987 kanununu hatırlatarak, sunucularının Ministry of Domestic Trade (Ulusal Ticaret Bakanlığı) tarafından askıya alındığı konusunda bilgilendirdi. Bu talebin hükümet kanadından gelmesinin ardından, yöneticiler, sunucularını kapatmaktan başka bir çare olmadığını anladı. Bu karardan etkilenen sitelerin başında Extremebits, Rapthe ve Superfundo geliyor.

Kaynaklara göre, torrent sitelerinin çevrimdışı olmasının yanında, korsan materyali içeriğinde barındırıdan diğer siteler de hükümetin bu kararı uyarınca askıya alındı. Özellikle Torrent sitelerine yapılan baskılar, yakın gelecekte bu tip site ve sunucuların çok daha zor günler geçireceğinin de kanıtı.
http://forumalmanya.eniyiforum.net

Torrent dünyasına bir şok daha
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-