FORUMALMANYA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUMALMANYA

2009 Full Program Arsivi, En Yeni Müzikler, Dini Konular, Cep Telefonu Programlari, Edebiyat, Hint Fimleri indir, Crack, Serial, Siyaset, Politika, Aile ve Yasam, Magazin, Insan Sagligi, Egitim ve Ögretim, Küresel isinma

KapıAnasayfaGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

ETLİ BEZELYE YEMEĞİ

YazarMesaj
Sebahat

ETLİ BEZELYE YEMEĞİ Empty
MesajKonu: ETLİ BEZELYE YEMEĞİ   ETLİ BEZELYE YEMEĞİ Icon_minitimePaz Eyl. 28, 2008 3:52 pm

ETLİ BEZELYE YEMEĞİ IMG_0386

MALZEMELER:

• 200-300 gram orta yağlı kıyma
  • 1 kuru soğan
  • 1 büyük havuç
  • 1 veya 2 patates
  • 1 veya 1,5 su bardağı bezelye
  • 1 yemek kaşığı salça
  • 3 yemek kaşığı mısırözü yağı
  • Tuz,karabiber
  • Dere otu

YAPILIŞI: Önce havuçlarımızı kazıyıp zar şeklinde doğrayalım.Patateslerimizinde kabuklarını soyup aynı şekilde doğrayalım.Soğanımızı ince ince kıyalım.Kıymamızı tencereye koyup yağı ilave edelim.Kıymayı güzelce kavuralım.Salçayı ilave edelim.Havuçlarımızı ve patateslerimizi ekleyip güzelce karıştıralım.En son dolaptan çıkardığımız bezelyemizi ekleyip karıştıralım.(Önemliii Dondurulmuş yiyecekleri çözülmesini beklemeden kullanalım.)Suyumuzu ilave edelim yaklaşık 3 su bardağı kadar düdüklü tencerede 40 dakika pişirelim.Piştikten sonra tabaklara koyup dere otuyla süsleyelim.Dere otu evde kalmamıştı maydanozla süsledim:)AFİYET OLSUN......

ETLİ BEZELYE YEMEĞİ
1 sayfadaki 1 sayfası